Mevlana Çay’la çay dünyasına bir yolculuk

Dünyada en çok tüketilen içecek olan siyah çay; aromaları ve renkleriyle farklı damak tatlarına hitap ediyor. Kültürden kültüre demleme ve hazırlanma şekilleri farklı olsa da işin özünde kaliteli sağlıklı çay vardır.

Mevlana Çay ile siyah seylan çayı hem en doğal hem de en taze yapraklarla sofralarınıza gelir. Mevlana Goran Tee geleneksel çay lezzetini tozdan arındırılmış olarak mutfağınıza ulaştırır. Özenle toplanan çay yaprakları doğallığı ve tazeliği korunarak harmanlanır ve tozdan arındırılır. Hijyenik çay tesislerinde el değmeden paketlenen Mevlana Goran Tee, dünyanın her yerine gönderilir.

Taze ve doğal lezzet: Mevlana Goran Tee

Birçok bölgede sevilerek içilen siyah çay Türkiye gibi ülkelerde ise kültürel bir alışkanlıktır. Her öğünde ve günün her saatinde içilebilen siyah çay Mevlana Çay kalitesiyle birleşiyor. 40 yılı aşkın bir tecrübesi olan Mevlana Çay siyah ve yeşil çay severler için poşet çay ya da dökme çay seçenekleri sunuyor. Çeşitli çay seçenekleri ise dünya halkları tarafından geçmişten günümüze gelen doğal ve şifalı lezzetlerdir. Çay dünyasının insanlığa sunduğu o lezzetlerden bazılarına yakından bakalım;

mevlana seylan cayi 1

Siyah Çay

Dünyada en çok tüketilen çay çeşidi siyah çaydır. Uzak Doğu’da, Avrupa’da ve Asya ülkelerinde siyah çay sofralardan eksik olmaz. Misafirler ve özel anlar içinde de siyah çayın her zaman bir albenisi vardır. Çay bitkisi uygun mevsimsel özellikleri olan ülkelerde yetiştirilir, özenle toplanır ve kurutulur. Demliğinize gelene kadar her aşamanın özenle yapılması gerekmektedir. Mevlana Goran Tee tüm bu aşamalarda tecrübesini ve teknolojiyi kullanır ve çayın en doğal halini sizinle buluşturur.

Yeşil Çay Faydaları

Yeşil Çay

Çay yapraklarının farklı bir türü ile hazırlanan yeşil çay, tabiatın sunduğu şifalı bir içecektir. Antioksidan özelliği ile ön plana çıkan yeşil çay siyah çaydan sonra en çok tüketilen çay türüdür. Mevlana Çay poşet yeşil çay seçenekleri ile bu şifalı içeceği sizinle buluşturuyor. Yeşil çay karartma işleminden geçirilmeden hazırlanır. Sade olarak içebileceğiniz yeşil çayı limon, nane, zencefil gibi bitki ve meyvelerle karıştırarak da içebilirsiniz.

Meyve ve Bitki Çayları

Doğanın lezzeti, aroması ve şifasını çay olarak alma alışkanlığı insanlığın en eski alışkanlıklarından biridir. Meyve ve bitkileri çay şekline getirerek tüketme alışkanlığı birçok kültürde vardır. Nar, limon, papatya, tarçın, ıhlamurdan yapılan çay çeşitleri bunlardan bazılarıdır. Çay kültürü ve çay içme alışkanlığı her damak tadında hitap ederken aynı zamanda muhabbetlere eşlik eden bir hal almıştır.